Międzynarodowa Medytacja

Inner Peace Day (Dzień Spokoju Wewnętrznego) ma zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszą na świecie, Międzynarodową Medytację dla szkół.

22 marca będziemy w Indiach, kraju medytacji i jogi, miejscu, gdzie pragnienie zgłębiania wiedzy o sobie samym jest nieodłączną częścią codziennego życia.

To właśnie w Indiach rozpocznie się pierwsza Ogólnoświatowa Medytacja, wydarzenie bez precedensu, w którym wezmą udział liczne szkoły i instytucje.
Naszą ideą jest, aby tego dnia cały świat połączył się z nami drogą internetową, poprzez przygotowane specjalnie do tego celu linki na stronie internetowej. Event będzie trwał przez 24 godziny (całą dobę), dzięki czemu ludzie na całym świecie będą mogli łączyć się ze sobą bez przeszkód związanych ze strefami czasowymi.

Zapraszamy do przyłączenia się!

Możemy pomóc Waszej placówce w przyłączeniu się do tego unikalnego wydarzenia. Wierzymy, że udział w globalnej medytacji, poprzez budowanie uczucia miłości i tolerancji dla całej planety sprawi, że rok 2018 przyniesie wielką zmianę.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1 Każda szkoła może wybrać.

22 marca wolontariusze „Inner Peace Day” na całym świecie będą gotowi, aby przyjść do zainteresowanych uczestnictwem szkół. Możemy przyjechać osobiście do Państwa Szkoły, aby pomóc zorganizować wydarzenie. Poszczególne klasy i grupy otrzymają instrukcje zależne od potrzeb placówki. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom możliwie najlepszych warunków, by mogły czerpać pełnię radości z doświadczenia medytacji, odnalezienia spokoju wewnętrznego, jedności z dziećmi z całego świata, niezależnie od różnic wyznaniowych czy przekonań.

Tego jednego dnia, dzieci z różnych części Kuli Ziemskiej będą łączyć się ze sobą poprzez wspólną medytację, aby móc wyrazić swoje głębokie pragnienie pokoju na świecie.

Jest również możliwość połączenia się z nami online, bez konieczności zapraszania wolontariuszy. Poprzez sieć internetową, dnia 22 marca
każda szkoła będzie mogła w dowolnym czasie uczestniczyć w medytacji wraz z innymi dziećmi i szkołami na całym świecie.

2 Materiały do przygotowania na wydarzenie.

Aby lepiej przygotować się do uczestnictwa w Światowej Medytacji, możemy spotkać się wspólnie przed 22 marca i przeprowadzić zajęcia Dnia Spokoju Wewnętrznego. Takie przygotowanie jest istotnym krokiem, by dać dzieciom świadomość tego, co ma się wydarzyć 22 marca, jak wyjątkowe jest to uczestnictwo, co to dla nich oznacza i co to może oznaczać dla całego świata.

Zainteresowanym placówkom możemy dostarczyć materiały umożliwiające przeprowadzenie regularnych, krótkich medytacji w czasie poprzedzającym ogólnoświatowe wydarzenie. Istnieje możliwość nawiązania kontaktu z hinduską szkołą, poprzez wymianę prac uczniów (obrazów, opowiadań, wierszy itp.) Możemy również pomóc w nawiązaniu komunikacji pomiędzy uczniami, którzy chcą mieć korespondencyjnego przyjaciela w Indiach.

3 Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy nie tylko dzieci, ale również ich rodziców.

Wiele szkół zauważyło, jak duże znaczenie może mieć udział zarówno dorosłych jak i dzieci. Z tego powodu niektóre szkoły podjęły decyzję, aby dzień 22 marca był dniem otwartym dla rodziców, tak by mogli się przyłączyć do swoich dzieci.
Zachęcamy do informowania rodziców o tym wydarzeniu. Osoby dorosłe mogą nie wychodząc z domu, połączyć się z konkretną klasą dzieci drogą internetową.
Rodzice, którzy chcą wziąć udział w światowej medytacji 22 marca, ale nie mają możliwości pójścia do szkoły lub medytacji z członkami rodziny, mogą w niej wziąć udział tam, gdzie są (biuro, dom itd.). W tym celu będzie aktywowana platforma internetowa.

4 konkurs pisarski

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać pracę na temat „Dzieląc się pokojem”. Prace prosimy przesłać za pośrednictwem szkoły na adres:

[email protected]

‘Dzieląc się pokojem’

Namaste – moje serce pozdrawia wasze serce.

Opowiedz nam o swoim doświadczeniu z medytacją i jaki wpływ mogłoby ono wnieść w budowę bardziej pokojowego świata (to jest tylko zarys, powinien być dostosowany do grupy wiekowej i wskazówek nauczyciela).

Wybrane prace z poszczególnych grup wiekowych:

Będą przetłumaczone i odczytane w szkołach i podczas wydarzeń społecznych w Indiach.
Będą opublikowane w pierwszej książce Inner Peace, która zgromadzi doświadczenia z ponad 60 szkół na całym świecie.
Będą opublikowane na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia wraz z innymi opowiadaniami uczniów z całego świata. Te przesłania płynące prosto z serca, mogą służyć jako namacalne wyrazy solidarności i służyć w scalaniu szkół i krajów z całego świata, będąc ponad granicami i kulturowymi różnicami.
Z nadesłanych prac zostaną wybrane po dwa z każdego kraju a szczęśliwi wybrańcy otrzymają w pełni opłacony pobyt na międzynarodowym obozie Inner Peace w 2018 roku, gdzie staną się „Ambasadorami pokoju” swojego kraju. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ udział uczniów z ponad 30 krajów umożliwi im osobiste spotkanie z dziećmi, z którymi połączyły swoje serca podczas wspólnej medytacji. Będzie to letni obóz w Mongiardino Park, który mieści się w rezerwacie przyrody Mongiardino Ligure na północy Włoch.
Prosimy o potwierdzenie udziału Państwa szkoły.