Medytacja Dla Dzieci

Medytacja dla dzieci:

Medytacja dla dzieci jest wspaniałym sposobem nie tylko na wyciszenie się, ale też pozwala wzmocnić w sobie cechy takie jak wybaczanie, wiarę w siebie czy odwagę. Chwila medytacji pozwala dzieciom na odnalezienie wewnętrznego balansu: dzieci pobudzone stają się wyciszone a te letargiczne poczują nowy przypływ sił i chęci do pracy oraz zabawy. Regularne medytacje pozwalają dzieciom na pozbycie się wszelkich uzależnień. Ułatwiają również poradzenie sobie z sytuacjami stresującymi oraz traumatycznymi.

Poniższa medytacja jest prowadzona przez dzieci dla dzieci, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową i zachęcającą dla najmłodszych.

Tekst medytacji:

W każdym dziecku, w każdej ludzkiej istocie znajduje się wielki skarb – energia, która cichutko odpoczywa. Można ją odnaleźć w bardzo ważnym i bezpiecznym miejscu wewnątrz nas, w kości krzyżowej. Ta energia jest czystą miłością i pragnie jedynie tego, aby ją obudzić po to, abyśmy poczuli piękno i siłę, która jest wewnątrz nas i abyśmy mogli zostać połączeni w harmonii z całym światem. Żeby obudzić tą energię musisz mieć silne pragnienie, dobrą uwagę i głęboką ciszę wewnątrz siebie.

Usiądźmy zatem na ziemi ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle. Jeśli możemy, zdejmijmy buty i postarajmy się trzymać proste plecy. Oddychajmy głęboko, zamknijmy oczy i postarajmy się poczuć nasze wewnętrzne piękno… Zacznijmy medytację.

Połóżmy dłonie na Matce Ziemi i poprośmy ją, aby zabrała nasze myśli, nasze lęki i wszystko to, co nam przeszkadza. Ziemia się nami opiekuje tak, jak matka. Będąc w ciszy połóżmy ręce na kolanach, z dłońmi skierowanymi w stronę nieba i trzymajmy uwagę wewnątrz siebie. Podczas całej medytacji, lewa dłoń będzie zawsze leżała na kolanie.

Połóżmy prawą dłoń po lewej stronie, poniżej brzucha. Powiedzmy wewnątrz siebie: “PRAGNĘ POZNAĆ SIEBIE I TĘ CENNĄ ENERGIĘ, KTÓRA JEST WEWNĄTRZ MNIE” “PRAGNĘ POZNAĆ SIEBIE I TĘ CENNĄ ENERGIĘ, KTÓRA JEST WEWNĄTRZ MNIE.”

Połóżmy prawą dłoń nieco wyżej, również po lewej stronie naszego brzucha. W tej części znajduje się cecha byciem mistrzem i kiedy ta cecha jest w nas obudzona, jesteśmy spokojni i wiemy co jest dla nas dobre. Poprośmy naszą energię, aby przyszła do tego miejsca i powiedzmy wewnątrz siebie: “ENERGIO PROSZĘ, PRAGNĘ BYĆ SWOIM WŁASNYM MISTRZEM. PROSZĘ, POZWÓL MI POCZUĆ SPOKÓJ, KTÓRY JEST WE MNIE.” “ENERGIO PROSZĘ, PRAGNĘ BYĆ SWOIM WŁASNYM MISTRZEM. PROSZĘ, POZWÓL MI POCZUĆ SPOKÓJ, KTÓRY JEST WE MNIE.”

Połóżmy prawą dłoń na sercu i powiedzmy kilka razy wewnątrz siebie: “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO MOJEGO SERCA I POZWÓL MI POCZUĆ RADOŚĆ I ODWAGĘ, KTÓRA JEST WE MNIE.” “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO MOJEGO SERCA I POZWÓL MI POCZUĆ RADOŚĆ I ODWAGĘ, KTÓRA JEST WE MNIE.”

Połóżmy prawą dłoń na szyi i powiedzmy wewnątrz siebie: “ENERGIO PROSZĘ SPRAW, ŻEBYM BYŁ SŁODKI I POZWÓL MI BYĆ DLA WSZYSTKICH PRZYJACIELEM.” “ENERGIO PROSZĘ SPRAW, ŻEBYM BYŁ SŁODKI I POZWÓL MI BYĆ DLA WSZYSTKICH PRZYJACIELEM.”

Połóżmy prawą dłoń na czole i powiedzmy wewnątrz siebie: “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO MOJEJ GŁOWY I POMÓŻ MI WSZYSTKICH KOCHAĆ I WSZYSTKIM WYBACZYĆ.” “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO MOJEJ GŁOWY I POMÓŻ MI WSZYSTKICH KOCHAĆ I WSZYSTKIM WYBACZYĆ.”

Połóżmy prawą dłoń na głowie i powiedzmy wewnątrz siebie: “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO CZUBKA MOJEJ GŁOWY I POZWÓL MI POCZUĆ PIĘKNO CISZY. PROSZĘ, POZWÓL MI POCZUĆ, ŻE JESTEM POŁĄCZONY Z CAŁYM ŚWIATEM.” “ENERGIO PROSZĘ, PRZYJDŹ DO CZUBKA MOJEJ GŁOWY I POZWÓL MI POCZUĆ PIĘKNO CISZY. PROSZĘ, POZWÓL MI POCZUĆ, ŻE JESTEM POŁĄCZONY Z CAŁYM ŚWIATEM.”

Podnieśmy powoli prawą dłoń i spróbujmy poczuć energię, która wypływa z naszej głowy tak jak sznur łączący wszystkie dzieci w jedno, wielkie serce. Powoli połóżmy teraz prawą rękę z powrotem na kolano, z dłonią skierowaną w stronę nieba. Pozostańmy chwilę w medytacji, słuchając energii, która płynie wewnątrz nas.

Medytacja dla dzieci w wersji audio po polsku i po angielsku.

Medytacja dla młodzieży.

Medytacje dla dzieci i młodzieży w innych językach.